دیدار مدیر عامل انتشارات بین المللی الهدی با مدیر عامل شهر کتاب

حجت الاسلام محمد اسدی موحد مدیرعامل انتشارات بین المللی الهدی در دیدار با مهدی فیروزان مدیرعامل شهر کتاب به ارائه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات انجام گرفته توسط این انتشارات پرداخت

 حجت الاسلام محمد اسدی موحد مدیرعامل انتشارات الهدی در دیدار با مهدی فیروزان مدیرعامل شهر کتاب با ارائه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات انجام گرفته توسط این انتشارات، گفت: موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی تنها ناشر فعال عرصه بین الملل است که در حوزه صنعت نشر، صادرات اقلام فرهنگی فعال است.

وی افزود: بستر سازی برای تعامل فعالان فرهنگی و پدید آورندگان آثار فرهنگی هنری همچنین امکان بهره مندی حداکثری از ظرفیت نمایندگی ها و خانه های فرهنگ جمهوری اسلامی در خارج از کشور از جمله مزیت های این مجموعه فرهنگی است.

مهدی فیروزان نیز در این دیدار همکاری هم افزایی، مساعدت و تشریک مشاعی بین دو موسسه فرهنگی شهر کتاب و موسسه الهدی را فرصت مغتنمی برای پر کردن خلاءهای ارتباطی و اجرایی طرفین و نیز ظرفیتی برای معرفی فرهنگ، تمدن و آثار مکتوب ایرانی در فرامرزها دانست.

وی در ادامه برخی از ظرفیت های و تجربیات داخلی موسسه شهر کتاب را به عنوان زمینه های همکاری مطرح و بر بهره گیری حداکثری از امکانات، دسترسی ها، توانمندی ها و امکانات رایزنی های فرهنگی، خانه های فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و شعب الهدی در سایر کشورها جهت فراهم کردن بستر و مقدمات صدور کالاهای فرهنگی از جمله کتاب و صنایع دستی به خارج از مرزها تاکید کرد.

 در این نشست، بهره مندی از ظرفیت شهر کتاب، موسسه الهدی و کمیته هماهنگی نمایشگاه های کتاب خارج از کشور جهت بستر سازی افزون تر برای حضور فاخر و اثر گذار نمایندگان صنعت نشر بین الملل  کشور در نمایشگاه های بین المللی خارج از کشور مورد تاکید طرفین قرار گرفت.

در پایان این دیدار با تشکیل کارگروه های مشترک تخصصی زمینه های همکاری دو موسسه فرهنگی در داخل و خارج از کشور با هدف بسط و گسترش ظرفیت ها و توانمندی های علمی - فرهنگی کشور در حوزه دیپلماسی فرهنگی حداکثر همکاری تخصصی و اجرایی بین دو طرف شکل گیرد.

نظرات کاربران