مؤسسه فرهنگی ، هنری و انتشارات بین المللی الهدی منتشر کرد

نشریه شمیم انتخابات ویژه انتخابات ریاست جمهوری برای ایرانیان خارج از کشور

انتخابات ریاست جمهوری از مقاطع حساس نظام اسلامی ایران است که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. مؤسسه فرهنگی ، هنری و انتشارات بین المللی الهدی در راستای ایفای رسالت ذاتی و آگاهی بخشی خود اقدام به تهیه، تولید و انتشار نشریه شمیم انتخابات به زبان فارسی کرد.

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری نشریه « شمیم انتخابات » ویژه همه رایزنی ها، سفارتخانه ها، موسسات بین المللی داخل و خارج کشور و همچنین ایراینان مقیم خارج از کشور منتشر ودر اختیار آنها قرار گرفته و با تدابیر اندیشه شده بزودی در اختیار همگان قرار می گیرد. 

  این نشریه شامل یادداشت هایی با موضوع «چون و چرایی شرکت در انتخابات» که به بیان علل و انگیزه های شرکت در انتخابات از نگاه کلی و جامع نگر می پردازد و همچنین  «ایران مقتدر» به قلم ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که به وظیفه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به عنوان دستگاه متولی امر دیپلماسی فرهنگی در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو اشاره دارد.

حجت الاسلام و المسلمین «محمد اسدی موحد» مدیرعامل مؤسسه فرهنگی ، هنری و انتشارات بین المللی الهدی در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با تشریح جزئیات تهیه و آماده سازی این نشریه ، اظهارداشت: «انتخابات در ایران زمین» که تاریخچه ای است از فرایند انتخابات در ایران از دوران گذشته تا به امروز، «پاسخ به این پرسش که چرا باید رأی بدهیم» که ۱۱ پاسخ به این سؤال است که چرا حضور در پای صندوق رأی اهمیت دارد و نباید در این خصوص منفعلانه عمل کرد و «نقش مهم ایرانیان مقیم خارج از کشور در انتخابات ریاست جمهوری» که مقاله ای با موضوع جایگاه و تاثیرحضور ایرانیان در خارج از کشور در این انتخابات و توضیح این مطلب که این گروه از جامعه می توانند در آینده کشور خود سرنوشت ساز باشند را از دیگر مطالب و عناوین فهرستگان این نشریه برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: در انتهای این نشریه اهم موضوعات جهت بهره برداری ایرانیان مقیم خارج از کشور به زبان انگلیسی ترجمه و منتشر شده است.

به گزارش ایرنا، موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی در سال ۱۳۶۳ به عنوان یک ناشر بین المللی با هدف ایجادگسترش همکاری های بین المللی بین جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای جهان در عرصه کتاب و سایر محصولات فرهنگی تاسیس شد و با افتتاح ۷ نمایندگی رسمی در کشورهای افغانستان (کابل)، قرقیزستان (بیشکک)، ترکمنستان (عشق آباد)، انگلستان (لندن)، تاجیکستان (دوشنبه)، آذربایجان (باکو)، عراق (نجف)  فعالیت خود را در نقاط مختلف جهان گسترش داد که برخی از این نمایندگی ها تاکنون نیز فعال است. (نمایندگی های بیشکک و کابل)

این موسسه در دوران خدمت خود توانسته بیش از دو هزار عنوان کتاب را در موضوعات مربوط به دین و اندیشه های اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، تاریخ، علوم اجتماعی، فقه، فرهنگ و معارف شیعی به ۴۱ زبان از جمله زبان های فارسی، عربی، انگلیسی، روسی، آلمانی، فرانسه، ایتالیایی، اسپانیولی، یونانی، ترکی استانبولی، ترکی آذری، ارمنی، تائی، تاجیکی، امهری، بلغاری، بنگالی، سواحیلی، اندونزیایی، ترکمنی، قرقیزی، قزاقی، بوسنیایی، صربی، تامیلی، ازبکی، هندی، اردو، پشتو، هوسائی، آلبانیایی، کره ای، تایلندی، ژاپنی، چینی، فیلیپینی، سوئدی، مجاری، گرجی، کرواتی، کردی و عبری منتشر و توزیع کند.

علاوه بر انتشار کتاب، چندین شماره نشریه و مجلات گوناگون به زبانهای مختلف در گرامیداشت سردار دلها و مرد میدان شهید حاج قاسم سلیمانی نیز منتشر شده است.

این موسسه همچنین بیش از ۲۰۰ برنامه درراستای گرامیداشت نخستین سالگرد عروج ملکوتی سردار شهید سلیمانی با همکاری اداره کل همکاری های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور و همت نمایندگی های فرهنگی در اقصی نقاط جهان اجرا کرده است.

 فایل نشریه هم اکنون قابل استفاده و دانلود می باشد :