به همت مؤسسه فرهنگی ، هنری و انتشارات بین المللی الهدی

یکصدوچهل وسومین شماره نشریه «زمزم» منتشر شد

یکصدوچهل وسومین شماره نشریه بین المللی «زمزم» با محوریت سخنان رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به زبان انگلیسی منتشر شد.

 یکصدوچهل وسومین شماره نشریه بین المللی «زمزم» با محور قرار دادن سخنان رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، سبک زندگی اسلامی و لزوم توجه به آموزه های اسلام و معارف اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و جاری کردن آن در تمامی شئون زندگی خانواده، کودکان و نوجوانان به زبان انگلیسی تهیه، تولید و به چاپ رسید.

از آنجایی که مخاطبین مجله بین المللی زمزم، کودکان و نوجوانان هستند، مطالب این نشریه در قالب داستان، شعر و سایر مطالب خواندنی تهیه، تولید و منتشر می شود تا در حوصله مخاطب کودک و نوجوان، بگنجد.

این شماره از نشریه زمزم که ت شامل موضوعات ذیل است:

● در سر مقاله با اشاراتی به مضامین سخنان رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم، توصیه های ارزشمندی به جوانان و نوجوانان شده است.

● با توجه به اهمیت سبک زندگی اسلامی که در بیانیه گام دوم بر آن تاکید شده است، مقاله ای تحت عنوان «سلام اسلامی» به نحوه برقراری ارتباط با دیگران از دیدگاه اخلاق اسلامی، می پردازد.

● در بخشی از نشریه، با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام(ص) به طرح موضوع مدیریت خشم و عصبانیت پرداخته شده است.

● بخش دیگری از نشریه، در قالب داستانک هایی با موضوعات متنوع به جنبه های مختلف زندگی برای آشنایی کودکان و نوجوانان اشاره دارد.

● مقاله «توصیه هایی در راستای سبک زندگی اسلامی» به اهمیت جاری کردن آموزه های اسلام در زندگی با ذکر احادیث و روایاتی از ائمه اطهار(ع) به این مهم پرداخته است.

● برای آشنایی مخاطب نوجوان با مفاهیم و معارف قرآنی و نشان دادن جامع بودن این کتاب آسمانی، در بخشی از نشریه مخاطب با میوه ها و سبزی های ذکر شده در قرآن کریم به عنوان جنبه ای نگاه جامع قرآن کریم به ابعاد دنیوی و اخروی زندگی بشر، آشنا می شود.

 ●   «مهمان مقدس قم» نوشته ای ادبی است که ضمن معرفی حضرت معصومه(س)، مدفن ایشان یعنی شهر قم را به مخاطب نوجوان معرفی می کند.

● در بخش دیگری از نشریه، به یکی از مهمترین مهارت های زندگی یعنی «گوش دادن فعال» پرداخته شده است.

● داستان زیبای «فیل در تاریکی» از مثنوی مولوی علاوه بر آشنا کردن مخاطبان بین المللی با ادبیات غنی ایران، پیامی قابل تأمل، برای به کارگیری در زندگی، به نوجوانان می دهد.

● در مقاله ای با عنوان «سلامتی و ویروس کرونا» در خصوص بیماری همه گیر کرونا اطلاعات مفیدی در اختیار نوجوانان قرار گرفته است.

 فایل نشریه هم اکنون قابل استفاده و دانلود می باشد :