نسخه آزمایشی

با موضوع «بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی»

سیصدوشصت ونهمین شماره نشریه «الوحده» به زبان عربی منتشر شد

سیصدوشصت ونهمین شماره نشریه «الوحده» با موضوع «بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» از سوی مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی  به زبان عربی منتشر شد.

 بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، یکی از اسناد کلیدی انقلاب ایران در گذار از چهلمین سال پیروزی شکوهمند خود است که از سوی مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای صادر شده و در آن، توصیه های جامع و دقیقی تحت عنوان کلیدی جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی، ارائه شده است.

در همین راستا، مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی اقدام به تهیه، تولید و انتشار بین المللی نشریه ای با موضوع «بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» و با هدف تبیین، تبلیغ و ترویج مفاد و مؤلفه های ارزشمند این نظریه محوری در ادامه انتشار سلسله نشریات «الوحده» به زبان عربی کرده است.

در این اقدام، هدف نگاهی فرامرزی به موضوع گام دوم انقلاب اسلامی ایران بوده و به همین منظور از قلم چهره های بین المللی بهره گرفته شده است. در سر مقاله این نشریه آمده است: بیانیه ی «گام دوم انقلاب» گرچه در لایه نخست خود منشوری است خطاب به ملت ایران و به ویژه جوانان که خود را برای پیمودن «دومین مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی» تجهیز نمایند و «فصل جدید انقلاب اسلامی» را رقم بزنند، اما در منظومه فکری رهبر معظم انقلاب اسلامی(مد ظله العالی)، آرمان بزرگی نهفته است که دستیابی به آن، نه تنها می تواند متضمن رفاه و سعادت مادی و معنوی ایرانیان و مسلمانان در سطح جهان باشد، بلکه قطعاً محرومین و مستضعفین سایر ممالک را نیز مشمول برکات خود خواهد ساخت.

پرونده «گام دوم انقلاب» چهل سال بدونِ «خیانت به آرمان ها»

این یادداشت به گونه ای مقایسه ای، با مقایسه انقلاب اسلامی با سایر انقلاب های معاصر، به بازخوانی فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب که رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به مناسبت عبور موفق و افتخار آفرین انقلاب اسلامی از ۴۰ سالگی صادر فرمودند، پرداخته است.

نگاهی معرفت شناختی به انقلاب اسلامی

نگاهی معرفت شناختی به انقلاب اسلامی با مرور تحولات چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب، مقاله ای است به قلم رمضان البرهومی، اندیشمند تونسی و استاد دانشگاه الزیتونه که در ابتدا به بررسی جامعه شناختی انقلاب های دنیا پرداخته و در ادامه، آنها را با انقلاب پایدار ایران اسلامی، مقایسه کرده است. 

مصاحبه با رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

مصاحبه با ابوذر ابراهیمی ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در این بخش از ویژه نامه، پاسخ پرسش هایی درباره ابعاد فرهنگی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ایران است تا در دسترس و بهره مندی عموم مخاطبان برون مرزی قرار گیرد.

نقش دانشجویان در بیانیه گام دوم انقلاب

نقش دانشجویان در بیانیه گام دوم انقلاب، مقاله ای است به قلم چند تن از نویسندگان توانا که به نقش و جایگاه دانشجویان از دیدگاه مقام معظم رهبری در پیشبرد و تجلی اهداف مندرج در بیانیه گام دوم و نقش آنان در اداره جامعه و تحولات سیاسی و اجتماعی کشور از منظر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی پرداخته است.

خانواده و سبک زندگی اسلامی

سبک زندگی ایرانی اسلامی یکی از مؤلفه های مهم و مورد تأکید در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است که توسط حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) مؤلفه های آن بیان و به عنوان بخشی از مؤلفه های تمدن نوین اسلامی به آن پرداخته شده و سعی شده است تا توضیخ داده شود که تمدن نوین اسلامی خود از عوامل زمینه ساز حکومت حضرت صاحب الزمان(عج) است.

با توجه به خطر پذیرش منفعلانه سبک زندگی غربی با خاستگاه سکولار آن توسط جوانان و خانواده های نوبنیاد در جامعه اسلامی و نظر به اینکه باورها، اعتقادات و آداب و رسوم در خانواده یکی از بخش های اصلی سبک زندگی است؛ هدف اصلی این مقاله پژوهش محور، بررسی مؤلفه ها و ویژگی های خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

فایل نشریه هم اکنون قابل استفاده و دانلود می باشد :