نسخه آزمایشی

در راستای توسعه همکاری های فرهنگی با ناشران داخلی و با محوریت تولید آثار فاخر فرهنگی و بین المللی برگزار گردید

برگزاری نشست بررسی زمینه های هم افزایی به منظور تالیف و تولید کتاب و آثار مکتوب پیرامون ابعاد شخصیت جهانی سردار سلیمانی و هم افزایی در خصوص تولید کتاب های صوتی

دراین نشست که در تاریخ 99/08/17و در محل دفتر معاونت فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی صورت پذیرفت  جناب آقای اسدی موحد رئیس موسسه ی فرهنگی هنری الهدی ،جناب آقای پاکروان مشاور امور بین الملل  انتشارات صاد و سایت قناری ،جناب آقای تبیک معاون بازرگانی عضو هیات مدیره  نشر صاد ،جناب آقای حاجی علی رضایی معاون بازرگانی سایت قناری ، سرکار خانم نوری رئیس گروه مطالعات و برنامه ریزی مرکز ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی حضور داشتند 

آقای اسدی موحد ضمن خوشامدگویی به مهمانان حاضر در جلسه و تشکر از حسن توجه نمایندگان نهادهای حاضر به امر معرفی ابعاد شخصیتی سردارسپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی،  به معرفی موسسه ی فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی و ظرفیت ها ی آن پرداخته و ارتباط مستقیم و مستمر با نمایندگی های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در شصت کشور جهان و نیز برخورداری  از بیش از سی سال تجربه کاربردی در وجوه مختلف صنعت نشر در داخل و خارج کشور که ثمره آن تالیف، تولید و انتشار چهار عنوان نشریه بین المللی به چهار زبان و بیش از یکهزار عنوان کتاب به چهل زبان زنده بوده است را از وجوه ممیزه و منحصر به فرد این موسسه در مقایسه با سایر فعالان صنعت نشر کشور دانست و بر بهره گیری حداکثری از این ظرفیت و توانمندیها در جهت توسعه همکاریهای فرهنگی- انتشاراتی  با ناشران و فعالان این عرصه در داخل و خارج از کشورتاکید و با اشاره به تولید ویژه نامه هایی به زبان های انگلیسی، عربی، اردو و فرانسه در در رثای شخصیت معنوی و بین المللی سردار سلیمانی در ایام بزرگداشت چهامین روز شهادت سردار دلها، بر تولید و انتشار آثار فاخر در حوزه کتاب و مطبوعات در ایام بزرگداشت سالگرد شهادت آن سردار معزز تاکید نمود.

در ادامه آقای تبیک معاون بازرگانی نشر صاد در معرفی نشر صاد و سایت بیان داشت:

این موسسه یک شرکت خصوصی است که با سرمایه گذاری سازمان تبلیغات اسلامی تاسیس شده و محوریت کار این شرکت تولید کتابهای الکترونیک و کتابهای صوتی می باشد. بنای تولید محتوا  و محور اصلی مباحث در این کتابها، تبیین و تشریح مولفه های بیانیه ی گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی با تاکید بر انتقال پیام و بیان اهداف  به صورت غیر مستقیم به مخاطب می باشد. این موسسه  از خدمات علمی و فرهنگی یک تیم تولید محتوای  قوی بهره مند می باشد که اکثر اعضای آن در هیاتهای داوری جائزه ی جلال آل احمد عضو ویا صاحب اثر برگزیده و فاخر در حوزه ادبیات معاصر هستند.از خصوصیات این موسسه خود کفایی اقتصادی و عدم وابستگی به هیچ نهاد و ارگانی می باشد. ما خواستار این هستیم که آثار تولیدی انتشارات صاد به زبان های خارجی ترجمه شود. این موسسه کتابی با عنوان مکتب سلیمانی را تولید کرده که معتقدیم ترجمه این اثر به زبان های مختلف می تواند مخاطبان بسیاری را در کشورهای مختلف با ابعاد شخصیت سردار سلیمانی آشنا سازد. کتاب دیگری نیز با عنوان «عزم راه» را پیرامون تبیین مولفه های بیانیه  گام دوم انقلاب اسلامی نیز تالیف کرده ایم که اثری  تحقیقی و علمی در این حوزه  است . انتشارات صاد این ظرفیت و توانایی را دارد  که نتایج رصدهای فرهنگی بین المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و موسسه ی فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی در خصوص شناسایی و پاسخگویی به  نیازهای فرهنگی، علمی و محتوایی مخاطبان از قشرهای مختلف در خارج از کشور را  دریافت و با کمک و هم افزایی طرفین برای تامین و پاسخگویی به آن نیازها،  محتوای علمی فرهنگی مربوطه را تولید و به زبانهای مختلف در اختیار و دسترس مخاطبان بین المللی قرار دهد. همچنین در خصوص تولید کتابهای الکترونیکی نیز در حال مذاکره با چند شرکت چینی هستیم تا سخت افزار کیندل را بومی سازی و نسخه ایرانی این نرم افزار را نیز تولید کنیم.

.آقای تبیک در ادامه معرفی و بیان توانمندی و ظرفیتهای تخصصی نشر صاد اعلام نمود، ما برای 13 زبان، گویشگر جهت صوتی سازی کتاب در اختیار داریم . در پایان آقای حاجی علی رضایی معاون بازرگانی سایت قناری نیز  در معرفی سایت قناری بیان داشت، سایت قناری زیر مجموعه ای از شرکت انتشاراتی صاد می باشد و تاکید داشت که این موسسه، اقتصاد و فرهنگ را با هم دنبال می کند. مزیت این موسسه نسبت به دیگر موسسات فعال در این حوزه این چنین است که فعالیتهای  این موسسه از جامعیتی بیشتری برخوردار است خاصه اینکه در حوزه ی انقلاب اسلامی که خیلی کم کار شده است ما تلاش کرده ایم با تولید آثاری مانند کتاب( یادت باشد) و(لبخند مسیح) قدری خلاهای موجود را ترمیم نماییم. از جمله آثار دیگری که در دست مطالعه و تدوین تولید خلاصه کتابهای آموزشی برای دانش آموزان، دانشجویان وطلاب می باشد که در آینده نزدیک نسخه های آماده آن منتشر خواهد شد. در خاتمه این نشست حاضرین در جلسه ضمن تاکید بر بهره مندی هم افزایانه از امکانات نرم افزاری و سخت افزاری دو موسسه، مقرر نمودند جهت اجرایی سازی این مهم کارگروه تخصصی با حضور کارشناسان متخصص دو طرف تشکیل و تصمیمات تخصصی و اجرایی پیشنهادی این کارگروه پس تایید و تصویب مدیران دو موسسه با مشخص نمودن محل تامی اعتبارات مورد نیاز در دستور کار قرار گیرد.