نسخه آزمایشی

ویژه بزرگداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛ شماره 265 نشریه «اکو آو اسلام» منتشر شد

همزمان با فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر و در پی شهادت سردار پُرافتخار اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی اقدام به انتشار نشریه «اکو آو اسلام» به زبان انگلیسی کرده است. به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی، این نشریه فرهنگی، تحلیلی ـ خبری حدود سی سال است که به قلم صاحب نظران حوزه های مختلف، با رویکردی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، پیوسته به چاپ رسیده و در بیش از 120 کشور جهان عرضه شده است.

سرمقاله این نشریه در خصوص شهادت سردار دلها سپهبد حاج قاسم سلیمانی و این که چگونه همانطور که رهبر انقلاب فرمودند «راه و منش ایشان به مکتب سلیمانی نه تنها در ایران که در کل منطقه خاورمیانه و جهان اسلام تبدیل شده است»، آمده است.

مقاله حاج قاسم سلیمانی با محوریت زندگینامه و مبارزات ایشان در زمان دفاع مقدس، علیه اشرار در شرق کشور، در سوریه و عراق و مبارزات شبانه روزی وی با داعش و جبه النصره و حامیان آنها از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی، تأثیر انقلاب اسلامی ایران بر عراق به خصوص روحانیت شیعه این کشور، بزرگترین اشتباه شاه. مقاله ای درباره معرفی کتاب مقام معظم رهبری با همین عنوان، از دیگر مطالب این نشریه به شمار می رود.

در بخشی دیگر از شماره 265 نشریه «اکو آو اسلام» به تأثیر تحریم های ناجوانمردانه امریکا بر تامین داروهای حیاتی در ایران، مقایسه تحلیلی و علمی رویکرد ایران و آمریکا نسبت به تروریسم، دموکراسی دینی: بررسی تحلیل تفکر سیاسی امام خمینی(ره) اشاره شده است.

گفتنی است؛ نسخه الکترونیک نشریات به همراه فایل Word آن بر روی سایت www.itfjournals.com در دسترس مخاطبین قرار گرفته است.

نظرات کاربران