نسخه آزمایشی

آثار ایرانی ترجمه شده به روسی در نمایندگی الهدی در بیشکک

موسسه الهدی در دور جدید فعالیت های فرهنگی و با هدف فعال نمودن نمایندگی های خود در خارج از کشور تلاش هایی را در دستور کار قرار داده است. از جمله این تلاش ها و اقدامات میتوان به همکاری و هم افزائی با سایر نهاد ها و مراکز اشاره کرد.

بر اساس توافقات صورت گرفته نمایندگی عرضه آثار بنیاد ابن سینا و انتشارات صدرا در قرقزیستان به نمایندگی الهدی تعلق گرفته و بر همین اساس حدود 200 عنوان از آثار کشورمان که به زبان روسی ترجمه و در روسیه منتشر شده است در فروشگاه الهدی در بیشکک در حال عرضه و توزیع است.

گفتنی است بنیاد ابن سینا مسکو و انتشارات صدرا در روسیه معتربرترین انتشاراتی روسی ایران در حوزه کشورهایی روس زبان محسوب می شود. در چارچوب همکاری آغاز شده بین موسسه  فرهنگی هنری و انتشارات بین المللی الهدی و بنیاد ابن سینا تا قبل از پایان سال 1398 بخش دیگری از آثار ارزشمند ادبیات ایرانی ترجمه شده به زبان روسی از روسیه به بیشکک ارسال می­گردد. آثار مذکور در فروشگاه الهدی در بیشکک  و نیز در نمایشگاه های کتاب ؛ جشنواره های فرهنگی و  مراکز فرهنگی و دانشگاه های قرقیزستان در معرض نمایش و عرضه قرار خواهند گرفت.

نمایندگی الهدی در بیشکک با سابقه بیش از 24 سال فعالیت در این کشور به ویترینی برای عرضه آثار فرهنگی و هنری کشورمان تبدیل شده است.در این فروشگاه که در خیابان مسکوسکی ، ساختمان شماره 125 واقع شده است حدود 500 عنوان کتاب به زبان های روسی ،قرقیزی،انگلیسی و فارسی به همراه صنایع دستی و سایر اقلام فرهنگی و هنری کشورمان عرضه می­گردد.

 

نظرات کاربران