در حال بارگذاری ...
 • نهمین جشنواره سالیانه ملی کتاب پاکستان در اسلام آباد

  نهمین جشنواره و نمایشگاه سالیانه ملی کتاب پاکستان در اسلام آباد باحضور ایران برگزار خواهد شد. برای نخستین بار غرفه ایران به همت رایزنی فرهنگی ایران در اسلام آباد باهدف معرفی فرهنگ ایرانی و اسلامی ادبی وزبان فارسی دایر می شود.

  رایزنی فرهنگی ایران در اسلام آباد بااختصاص غرفه ویژه در بخش بین الملل جشنواره و نمایشگاه ملی کتاب 2018 شرکت خواهد کرد. نمایشگاه کتاب اسلام آباد 2018 باحضور 110 ناشر داخلی و خارجی به ویژه از کشورهای ایران- چین- ترکیه در 130 غرفه داخلی و خارجی از 17 فروردین ماه در محل مرکز فرهنگی و هنری پاک چاینا شروع به کار خواهد کرد و تا 20 فروردین ماه به مدت چهار روز پذیرای علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی داخلی و خارجی به دعوت بنیاد ملی کتاب پاکستان خواهد بود.

   جمهوری اسلامی ایران اولین بار در این دوره نماشگاه در قالب ”رایزنی فرهنگی - مرکز تحقیقات فارسی ایران و پاکستان و نمایندگی فرهنگی ایران در راولپندی در یک غرفه مشترک شرکت خواهند کرد.

  مراسم افتتاحیه جشنواره ملی کتاب پاکستان باحضور ممنون حسین رئیس جمهور پاکستان مورخ 6 آوریل 2018 (17 فروردین) در محل مرکز فرهنگی پاک- چین برگزار خواهد شد.

  اولین بار کشورهای چین- ایران- ترکیه نیز در این جشنواره و نمایشگاه کتاب حضور دارند و هر کشور غرفه های جداگانه خواهد داشت.

  جلسه ویژه ستاد برگزاری جشنواره نمایشگاه ملی کتاب اسلامی باحضور دکتر عرفان صدیقی دستیار نخست وزیر پاکستان در امور تاریخی ملی و میراث ادبی دولت پاکستان و معاونین دولت پاکستان و دکتر انعام الحق جاوید، رئیس بنیاد ملی پاکستان در محل این وزارتخانه برگزار شد. وی در جلسه اظهار داشت و گفت: از حضور کشورهای ایران- چین و ترکیه در این نمایشگاه کتاب اظهار خرسندی کرد و گفت: حضور این کشورها رونق این جشنواره و نمایشگاه کتاب را می افزاید برای مردم این یک فرصتی مغتنم است برای تهیه کتاب های مختلف منتشر شده در این کشورهای دوست و نیز برای مردم فرصتی است تا بتواند از علم، ادبیات و فرهنگ آن کشور ها آشنا بشوند. وی به دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه کتاب توصیه کرد که برای میهمانان و شخصیتهای داخلی و خارجی شرکت کننده بهترین خدمات را ارائه دهند.


  نظرات کاربران