نسخه آزمایشی

حضور در نمایشگاه کتاب شهر وان ترکیه: جمهوری اسلامی ایران میهمان ویژه نمایشگاه وان

رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران درآنکارا به همراه وابستگی فرهنگی ج.ا.ایران در ارزروم با مشارکت و پشتیبانی موسسه انتشارات بین المللی الهدی در نمایشگاه کتاب شهر وان ترکیه حضور یافتند.

نمایشگاه کتاب وان با حضور بیش از یکصد و ده ناشر کتاب از ترکیه و با شرکت موسسه ابرار معاصران به نمایندگی از موسسه انتشارات بین­المللی الهدی از ایران به عنوان مهمان ویژه در شهر وان ترکیه آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه با حضور احمد اشرف فاکی بابا وزیر کشاورزی ترکیه، بشیر آتالای نماینده شهر وان (معاون اسبق نخست وزیر)، مراد زورلو اوغلو استاندار وان، حسن صفرخانی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و مقامات و مسئولین محلی در محل نمایشگاه بین المللی شهر وان افتتاح شد.

در این نمایشگاه 105 انتشاراتی شرکت داشتند که فرصت مناسبی برای 330 هزار دانش آموز و بالای 30 هزار دانشجوی شهر وان می باشد و حتی شاید نقطه ی عطفی در زندگی بسیاری از آنان باشد.

نمایشگاه بصورت رسمی و برش روبان نمایشگاه به دست وزیر کشاورزی، نماینده مجلس، استاندار، رایزن فرهنگی ایران رسما افتتاح شد و حاضرین در اولین بازدید، از غرفه ایران بازدید کردند و در این غرفه مسئولین انتشارات ابرار معاصران توضیحات لازم را در اختیار وزیر و نماینده مجلس و استاندار قرار دادند و آقای صفرخانی نیز توضیحات تکمیلی را ارائه کرد و مسئولین غرفه به پاس حضور وزیر کشاورزی و نماینده مجلس و استاندار به مسئولین محلی از مجموعه سه جلدی قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه به زبان عربی و ترجمه ترکی آن  را اهدا کردند.

در ادامه آقای نعمت ارس مفتی شهر وان، با حضور در غرفه ایران ضمن تشکر از حضور ایران با کتب غزفه ایران آشنا شد.

220 عنوان کتاب با موضوعات مذهبی،کودک و نوجوان،رمان،ایران شناسی و ادبیات فارسی به زبان های ترکی و فارسی در غرفه جمهوری اسلامی ایران عرضه شد.

نوع فضاسازی غرفه با امکانات محدود بسیار چشم­گیر بود.نصب تمثال مقام معظم رهبری و حضرت امام (ره) به همراه سیر نمایشگاهی "انقلابی اسلامی" در قطعات متعدد و با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی نظر بازدید کنندگان را نیز به خود جلب می­کرد.

حضور جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه محصول تلاش های همکاران محترم در بخش های مختلف سازمان بالاخص انتشارات الهدی بوده که با همکاری و حضور انتشارات ابرار معاصران توانستیم حضور موثر در این نمایشگاه داشته باشیم.

 

نظرات کاربران