نسخه آزمایشی

حضور انتشارات بین المللی الهدی در نمایشگاه بزرگ کتاب ایران درکابل

نمایشگاه علمی، فرهنگی  هنری و کتاب جمهوری اسلامی ایران در کابل از روز چهارشنبه  23 فروردین ماه سال 1396 و با حضور آقای عبد الله عبدالله رییس محترم اجرایی دولت افغانستان، آقای بهرامی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در کابل، آقای قهرمان سلیمانی معاون محترم پژوهشی و آموزشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دیگر مقامات دو کشور شروع به کار کرده است، با استقبال  بسیار خوب مردم کابل مواجه شده است.

گروه انتشارات بین المللی الهدی همراه با  انتشارات مدرسه و سخن در این نمایشگاه حضور دارد که با تعداد ......عنوان کتاب با موضوعات ادبی، هنری، تاریخی، کمک آموزشی  در غرفه اختصاص یافته به موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین­المللی الهدی به نمایش در آورده است، که از جمله آنها  می توان به آثاری چون دین و چالشهای جهان معاصر، چهارعنصر بیدل، دریای جان، فلسفه دکارت، مجموعه آثار زنده یاد استاد زرین کوب، مجموعه کتابهای دانش پایه، فنون کوزه گری و  آثار مصطفی رحماندوست و... می­توان نام­برد.

از جمله برنامه های الهدی در این نمایشگاه، مذاکره با ناشران و کتابفروشان خصوصی جهت توزیع کتب ایرانی و انعقاد قرارداد با ناشران ایرانی و همچنین توافق برای چاپ مشترک آثار با ناشران افغانستانی است.

60 ناشر ایرانی با 25 هزار عنوان کتاب و 30 ناشر افغانی با 6 هزار عنوان کتاب تازه های نشر 2 کشور را در 110 غرفه به نمایش عموم گذارده اند.همچنین  در مدت برپایی یک هفته ای این نمایشگاه برنامه های فرهنگی مختلف به اجرا گزارده می­شود که به عنوان نمونه اجرای گروه موسیقی، شب شعر، اجرای نمایشنامه و کارگاه های مختلف هنری می­توان اشاره کرد.

نظرات کاربران