نسخه آزمایشی

مشارکت موسسه انتشارات بین المللی الهدی و رایزنی فرهنگی
در نمایشگاه بین المللی کتاب در صوفیه بلغارستان

چهل و چهارمین نمایشگاه بین المللی سالانه کتاب صوفیه با حضور ناشران خارجی و بلغاری در کاخ فرهنگ صوفیه در روز سه شنبه مورخ 23/9/95 آغاز به کار کرد و بمدت یک هفته نیز ادامه دارد .

، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و موسسه انتشارات بین المللی الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی  با 130 عنوان کتاب، در نمایشگاه مذکور حضور دارد.

ایران تنها کشور آسیایی است که در طی چند سال گذشته حضور مستمر و پررنگ داشته است. در نمایشگاه امسال نیز موسسات ، مراکز و انتشارات  فرهنگی کشورهای رومانی، مجارستان، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، روسیه غرفه های فرهنگی خود را دارند.

کتابهایی که رایزنی فرهنگی در نمایشگاه امسال به خوانند گان و بازدیدگنندگان  عرضه می دارد، کتابهای ایران شناسی، هنری (عکس، نقاشی، مینیاتورو نقاشی های استاد فرشچیان )، زبان و ادبیات فارسی  (اشعار شعرای مختلف ایران با ترجمه به زبانهای روسی ، بلغاری و انگلیسی )، کتابهای نفیس (فارسی، انگلیسی ، آلمانی و عربی  )، کتابهای مذهبی ، اسلامی  و تاریخی ، اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) و زندگینامه امام (ره) به زبان بلغاری ، کتاب انقلاب اسلامی، کتابهای از اماکن تاریخی  و گردشگری از شهرهای مختلف ایران و بالاخص نامه ی مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی و امریکا است.

کتابهایی که جمع کثیری از مراجعه کنند گان را به غرفه ی ایران می کشاند، کتابهای "ایرانیان بلغاری، یا بلغاریان ایرانی"، "ریشه ی ایرانی قوم بلغاری"، "واژه های فارسی در زبان بلغاری" و عنوان های متنوع دیگریست که به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در صوفیه، به چاپ رسیده است. 

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران همچنین با نمایند ه ی وزارت فرهنگ  رومانی، موسسات انتشاراتی  روسیه  برای حضور آتی در نمایشگاه بین المللی کتاب  تهران و دعوت از ناشران داخلی بلغارستان نیز بصورت جداگانه گفتگو کرد.

نظرات کاربران