نسخه آزمایشی

جمهوری اسلامی ایران مهمان افتخاری شصت و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب بلگراد 2016 (2-9 آبان 95)

حضور ایران به عنوان مهمان افتخاری نمایشگاه بین المللی کتاب صربستان 2016 با سخنرانی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در آغازین روز نمایشگاه و امضاء موافقتنامه فرهنگی بین دو کشور شروع خواهد شد. در این میان  انتشارات بین المللی الهدی عهده دار  هماهنگی میان دستگاههای فرهنگی،هنری ،دانشگاهی و ناشران بین المللی جهت مشارکت در این نمایشگاه بود.

با پیگیری های این موسسه و پس از برپایی جلسات متعدد، نهادهایی چون سازمان اتومبیل رانی و جهانگردی ، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه جامعه المصطفی العالمیه ، انتشارات علمی- فرهنگی، آژانس ادبی نوروز، مرکز ساماندهی ترجمه و نشرو موسسه نمایشگاه های فرهنگی ارشاد در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

کلیه ی سازمانهای مذکور در فضایی به وسعت 300 متر مربع به عرضه محصولات  فرهنگی، امضا ء تفاهمنامه های مشترک و سخنرانی های تخصصی می پردازند.

 سایر فعالیتها در این رخداد فرهنگی که با هماهنگی انتشارت بین المللی الهدی و رایزنی فرهنگی صربستان تدارک دیده شده است:

1. آماده سازی محموله های فرهنگی ( صنایع دستی، کتابهای ترجمه شده صربی و انگلیسی در حوزه های هنری، ادبی ،مذهبی، ایرانشناسی و کودک و نوجوان)

 2. برپایی غرفه آژانس ادبی نوروز و نمایش آثار 25 ناشر عضور گروه انتشارات بین المللی الهدی برای ترجمه و چاپ در چارچوب قراردادهای حقوق مولف (کپی رایت)

3. ارایه کتاب های هنری و ایران شناسی ،اقلام فرهنگی

4. برگزاری کارگاههای تصویرگری  کودک و هنری شامل خاتمکاری، خوشنویسی ، ترمه بافی و مینیاتور

"روز ایران " یکی از رخدادهای این نمایشگاه خواهد بود که در روز دوم نمایشگاه با رونمایی کتاب حافظ به زبان صربی و6 اثر ترجمه شده از فارسی به زبان صربی برگزار خواهد شد.

 

5 میزگرد در باره ادبیات ایران و صربستان برگزار خواهد شد. که برخی از این قرار است

 - ترجمه ادبیات صربستان در ایران، ترجمه ادبیات ایران در صربستان

 - دیدار دو فرهنگ: گفت و گوی دو رمان نویس از ایران و صربستان

 - دیدار دو فرهنگ: گفت و گوی دو نویسنده ادبیات کودکان

نظرات کاربران