نسخه آزمایشی

الهدی در نمایشگاه بین المللی کتاب دهلی

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی، بیست و چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب دهلی روز شنبه نوزده دیماه با حضور ناشرانی از 30 کشور جهان، در پراگاتی میدان این شهر کار خود را آغاز کرد. در این دوره از نمایشگاه که توسط شورای ملی کتاب هند و وزارت توسعه منابع انسانی این کشور برگزار شده است، کشور چین به عنوان مهمان افتخاری این نمایشگاه برگزیده شده است و با حضور 30 ناشر و 9 نویسنده صاحب نام و حدود 7000 عنوان کتاب، حضور چشمگیری در این نمایشگاه دارد.

در آئین افتتاحیه این نمایشگاه خانم زوبین ایرانی وزیر توسعه منابع انسانی دولت هند به سیاست این کشور و همچنین نمایشگاه کتاب دهلی برای توجه به کتاب های کودک و نوجوان اشاره کرد و اضافه کرد سرمایه گذاری برای این قشر از جامعه، اثرات بلند مدت و بسیار مثبتی برای آینده کشور و جامعه جهانی خواهد داشت.

مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی نیز که با مشارکت مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران در این نمایشگاه حضور پیدا کرده است، به معرفی آثار اردو، انگلیسی و فارسی خود می پردازد.

شاخص ترین اثر مؤسسه الهدی که با توجه به تنوع فرهنگی، مذهبی موجود در هند با اقبال مناسب بازدیدکنندگان مواجه شده، اثر تازه منتشر شده «ایران، مهد همزیستی مسالمت آمیز ادیان» است. این کتاب روایتگر جنبه های مختلف زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان توحیدی در ایران است. غلبه تصاویر بر متن و زبان انگلیسی این اثر، این کتاب را به رسانه ای گویا و بین المللی از جامعه صلح دوست ایران تبدیل کرده است. همچنین این کتاب در سفر اخیر ریاست محترم جمهوری کشورمان به مقر سازمان ملل در نیویورک بعنوان هدیه توسط ایشان به مقامات سایر کشورها هدیه داده شد. 

مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی در مجموع 150 عنوان کتاب با موضوعات مذهبی، ادبی، هنری، سیاسی و قرآن های نفیس به این نمایشگاه ارسال کرده است. از کتاب های فارسی زبان که بیشتر با تمرکز بر آموزش زبان فارسی، داستان کوتاه و دیوان اشعار شاعران نامی ایرانی گزینش شده، می توان به: متون فارسی، اصول و نظریه های آموزش زبان فارسی، چهار عنصر بیدل، دیوان املاء بخارایی، کتاب ایران، تاریخ ادب فارسی، خوبان، برگزیده اشعار استاد صابر می باشد که با توجه به مشترکات فرهنگی تاریخی ایران و هند، مورد استقبال فارسی زبانان، فارسی آموزان و اساتید کرسی های ادبیات فارسی که در هند بسیار فعال هستند، قرار گرفته است. کتاب های اردو زبان ارسال شده برای این نمایشگاه بیشتر در موضوعات مذهبی و معرفی شخصیت های تاثیرگذار در اسلام می باشد.

الهدی امسال نیز مانند دوره قبل برای معرفی آثار فاخر با قابلیت ترجمه معکوس از زبان فارسی به زبان های دیگر و همچنین تبادل کپی رایت با ناشران بین المللی، برنامه ریزی ویژه ای انجام داده است و با ارائه بسته های پیشنهادی آثار ناشران برجسته عضو گروه انتشاراتی الهدی، به معرفی آثار غنی ادبی و هنری ایرانی به ناشران بین المللی می پردازد.

خاطر نشان می شود بیست و چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب دهلی از نوزدهم دیماه کار خود را آغاز کرده و تا بیست و هفت دی ادامه خواهد داشت.

نظرات کاربران