نسخه آزمایشی

نمایشگاه بین المللی کتاب دوحه به کار خود پایان داد

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی، بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب دوحه هفته گذشته در حالی به کار خود پایان داد که ناشران ایرانی از جمله انتشارات کانی مهر، انتشارات دار الثقافه، نشر احسان و مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انتشارات الهدی در قالب غرفه رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قطر، همانند سال گذشته حضور پر رنگی داشتند.

در این دوره از نمایشگاه 26 کشور در 460 غرفه انتشاراتی حضور داشتند که کشورهای عربستان، آمریکا، فرانسه، چین، کره جنوبی، ژاپن، فلسطین و جمهوری اسلامی ایران دارای غرفه اختصاصی و رسمی بودند. در این دوره از نمایشگاه، همزمان با نامگذاری سال 2015 میلادی به عنوان سال فرهنگی ترکیه و قطر، کشور «ترکیه» به عنوان مهمان ویژه حضور داشت. «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه با حضور در دوحه، علاوه بر شرکت در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، مرکز فرهنگی ترکیه در قطر را نیز افتتاح نمود.

رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قطر نیز در غرفه ای مستقل به ارائه جدیدترین محصولات فرهنگی انتشارات بین المللی الهدی، محصولات فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بخش ویژه آثار فکری حضرت امام خمینی (ره)، کتاب های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به زبان عربی و انگلیسی، کتاب های آموزش زبان فارسی و کتاب های سیاحتی ایران پرداخت. همچنین این نمایندگی اقدام به توزیع بروشور دوره های آموزش زبان فارسی و کتابچه های سیاحتی ایران به شخصیت های مهم قطری و خارجی نمود.

انتشارات بین المللی الهدی با ارائه آثار ادبی، هنری، مذهبی و تاریخی به زبان های عربی و انگلیسی در این رویداد مهم فرهنگی شرکت نمود. از میان آثار ارسالی تأثیر الحکم الفارسیه فی الادب العربی، نقاشی­های انقلاب، شرح الحکمه الاشراق، مجموعه مقالات فلسفه اسلامی، کتابشناسی خرد و اندیشه ایران باستان در فرهنگ غرب و نگرش قرآن به حضور زن در تاریخ انبیاء با اقبال بازدیدکنندگان مواجه شد.

لازم به ذکر است بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب دوحه از 11 تا 21 آذرماه در سالن مرکز همایش ها و نمایشگاه های قطر با فضای ده هزار متر مربع برگزار شد.

نظرات کاربران