نمایشگاه بین المللی کتاب کویت آغاز به کار کرد؛
الهدی با 181 عنوان کتاب نماینده نشر ایران در کویت

چهلمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب کویت، روز چهاشنبه 18 نوامبر، مطابق با 27 آبان 1394 در محل نمایشگاه های بین المللی کویت افتتاح شد. در این دوره از نمایشگاه 508 ناشر از کشورهای عربی و سایر کشورها از جمله ایران، انگلیس، امریکا و ژاپن شرکت کرده اند که گروه انتشارات بین المللی الهدی با 181 عنوان کتاب متنوع در غرفه ای به مساحت24 متر مربع به نمایندگی از ناشران ایرانی و با همکاری رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در کویت در این  نمایشگاه حضور دارد. در مراسم افتتاحیه شیخ سلمان حمود الصباح وزیر اطلاع رسانی و علی الیوحه دبیرکل شورای ملی فرهنگ و هنرکویت و نیز دکتر علیرضا عنایتی سفیر ایران به همراه  جمعی از سفرا و شخصیت های برجسته حضور داشتند.

الهدی برای معرفی آثار ناشران ایرانی در حوزه هنر، نسخه های نفیس خوشنویسی و مینیاتور اثر اساتید بنام ایرانی را در این نمایشگاه عرضه کرده است. همچنین آثارى در زمینه گردشگری، عکاسی و دیوان های چند زبانه خیام و حافظ براى نمایش فرهنگ ایرانى در غرفه الهدى به نمایش گذاشته شده است. از میان آثار ادبی، آموزشی و مذهبی چاپ الهدی به زبان عربی، حکایات العبر من المثنوی، تاثیر الحکم الفارسیه فی الادب العربی دکتر عاکوب، متون ساده فارسی دکتر محمد علی آذرشب، قاموس عصری محمد غفرانی، و از میان عناوین سیاسی و فلسفى اسس النظام السیاسی، دروس فی الفلسفه الاسلامیه و مبادی الفلسفه آثار شاخصى است که برای شناخته شدن هرچه بیشتر ایران اسلامى و جذب مخاطبان خاص و فرهیخته ی حاضر در نمایشگاه کویت در غرفه الهدى به نمایش در آمده است.

هدف الهدی از شرکت در این نمایشگاه معرفی آثار ناشران ایرانى، ارتباط موثر برای سفارش، ترجمه و چاپ آثار فاخر و پرفروش هر دو کشور به زبان های فارسی و عربی و ایجاد تعامل مؤثر در فضاى فرهنگى دو کشور است. خاطر نشان مى شود این نمایشگاه تا روز شنبه  7 آذرماه ادامه خواهد داشت.

نظرات کاربران