نسخه آزمایشی
راهنمایی و مشاوره در اسلام

«الهدایة و المشورة فی الاسلام»

کتاب «راهنمایی و مشاوره در اسلام»در واقع یکی از متون دانشگاهی در رشته روانشناسی و مشاوره و به ویژه مشاوره خانواده و آموزشی است که به زبان عربی ترجمه و توسط گروه انتشاراتی الهدی منتشر شده است.

 

نویسنده: جواد اجئی

زبان: عربی، انگلیسی

مترجم عربی: شاکر کسرائی، عبدالمهدی بازرگان

مترجم انگلیسی: ندا نامور کهن، زینب تاجیک

سال انتشار: 1393

نوبت چاپ: اول

قطع: رقعی

تعداد صفحات: 212

شمارگان: 1000

 

 

کتاب «راهنمایی و مشاوره در اسلام»، نوشته جواد اژه ای در واقع یکی از متون دانشگاهی در رشته روانشناسی و مشاوره و به ویژه مشاوره خانواده و آموزشی است که توسط شاکر کسرائی و عبدالمهدی بازرگان به زبان عربی ترجمه و به همت گروه انتشاراتی الهدی با عنوان «الهدایة و المشورة فی الاسلام» منتشر می شود.

این اثر دارای چهار فصل است که در فصل نخست تعریف های مختلف مشاوره و دیدگاههای روانشناسان درباره مشاوره ارائه شده  و در بخش پایانی این فصل نیز مشاوره از دیدگاه آیات قرآن کریم و روایات پیامبر اکرم(ص) و ائمه (ع) بررسی شده است.

در فصل دوم کتاب «الهدایة و المشورة فی الاسلام»، نظریه های دانشمندان علم روانشناسی درباره مشاوره و روان درمانی بیان شده  و فصل سوم نیز جوانب مختلف مشاوره و هدایت تحصیلی از دیدگاه قرآن کریم، نهج الفصاحه و نهج البلاغه را مورد بررسی قرار داده است. فصل چهارم و پایانی کتاب نیز دربرگیرنده آراء و دیدگاه های دانشمندان اسلامی درباره مشاوره از فارابی و ابن سینا تا دوران معاصر یعنی دیدگاههای شهید بهشتی و شهید مطهری است.

کتاب « الهدایة و المشورة فی الاسلام» در 212 صفحه و قطع رقعی و با شمارگان 1000 توسط موسسه فرهنگی،هنری و انتشارات بین المللی الهدی به زبان عربی منتشر شده است.

نظرات کاربران