«سرنوشتی برای آفریقا – آینده یک قاره»

مولف : عبد الله واد

ناشر : موسسه فرهنگی هنری وانتشارات بین المللی الهدی

سال چاپ : 1389                                   

 نوبت چاپ : اول

قطع : رقعی                                    

 تعداد صفحه : 231

 

 

عبدالله واد، یکی از رهبران سرشناس آفریقا است که پس از سال ها مبارزات سیاسی و تحمل تبعید و زندان، توانست در انتخابات سال 2000 به پیروزی برسد و رئیس جمهور سنگال شود .

کتاب"سرنوشتی برای آفریقا- آینده یک قاره"، نوشته عبدالله واد که توسط موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی ترجمه و منتشر شده به اعتباری بازتاب دهنده اندیشه ها و تفکرات اوست. وی در مبارزات خود همواره به یک آفریقای متحد، قدرتمند، مستقل و سعادتمند اعتقاد داشته است و بر این باور بوده که اشتباهات گذشته رهبران آفریقا همواره قابل جبران می باشد و می توان با همت جوانان این قاره و تدوین طرح های سیاسی و اقتصادی روشمند، کشورهای این منطقه را به سعادت رهنمون ساخت . او دراین کتاب به عقاید، اندیشه ها و سرچشمه های معنوی ملت های آفریقایی بسیار تاکید می کند و به همین دلیل این کتاب می تواند منبع مناسبی برای شناخت آفریقا و به ویژه کشور سنگال باشد.  

این کتاب به هفت بخش تقسیم شده است. بخش نخست، در رابطه با چالش های موجود در آفریقا ازجمله چالش های زیست محیطی،جمعیتی،اقتصادی،اجتماعی سیاسی سخن می گوید؛بخش دوم به فلسفه و فرهنگ سیاهپوستان می پردازد؛بخش سوم مسئله ی ایدئولوژی و عقیده را بررسی میکند؛ بخش چهارم از پایداری مقاومت - بخش اصلی پان آفریکائیسم سخن می گوید؛ بخش پنجم نیز از بازگشت پان آفریکائیسم سخن به میان آورده ؛در بخش ششم پیرامون استراتژی ایالات متحده آفریقا بحث شده و بخش هفتم به موضوع همکاری های بین المللی، می پردازد . در ابتدا نیز مقدمه ناشر و توضیحات عبدالله واد در مورد چگونگی تصمیم به تالیف این کتاب آمده است.

نظرات کاربران