«کتابشناسی دایره المعارف های چاپ شده در ایران»

 

نویسنده: شهلا عطاردی فرد

نوبت چاپ: اول

سال انتشار: 1391

زبان: فارسی

تعداد صفحه: 176

تعداد جلد: 1

قیمت: 55000 ریال

قطع: وزیری

 

خرید نسخه دیجیتال این کتاب در پارس هاب: http://www.parshub.com/main/content.jsf?uuid=2018

خرید نسخه دیجیتال این کتاب در پاتوق کتاب: http://ketabroom.ir/17135/کتابشناسی دائره المعارف های چاپ شده در ایران تا بهار ۸۳

 

این اثر، 311 عنوان دائرة المعارف منتشر شده در دوره قبل و بعد از انقلاب اسلامی ایران (از آغاز تا پایان بهار 1383) را در بر میگیرد. بدیهی است که در این بین دائرة المعارف های مربوط به قرن های پیش که در دوره اخیر به چاپ رسیده اند نیز معرفی شده اند. برای گردآوری اطلاعات سعی بر آن بوده که تا حد امکان کتاب ها دیده شود و پس از بررسی محتوایی، اطلاعات آنها برای معرفی استخراج و در مجموعه تنظیم شود.

اطلاعات ارائه شده عبارتند از :

پدید آورندگان، عنوان(همراه با آوانگاری)، محل نشر، ناشر، سال نشر، تعداد جلدها و یا صفحات، شماره بین المللی کتاب(ISBN)، نوبت چاپ و در صورت ضرورت اطلاعات گوناگون در ارتباط با کتاب (در بخش یادداشت ها) و موضوع کتاب به دو زبان فارسی و انگلیسی.

اطلاعات فوق بر اساس اصول فهرست نویسی و قواعد تنظیم کتاب شناسی ارائه شده است. اسامی کلیه پدید آورندگان با فهرست مستند اسامی مشاهیر و مولفان کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران کنترل شده اند و در صورت وجود مغایرت، ارجاعات لازم در بخش نمایه پدید آور ارائه شده است. موضوع کتاب ها نیز با استفاده از سرعنوان های موضوعی فارسی کتابخانه ملی و سرعنوان های موضوعی کتابخانه کنگره آمریکا ارائه شده است.

برای استفاده مراجعه کننده خارجی، آوانگاری نام پدیدآورنده و تبدیل سال تولد و وفات آنها به سال میلادی و نیز آوانگاری عنوان فارسی و درج عنوان به زبان انگلیسی یا زبان های دیگر به شرط موجود بودن در کتاب و همچنین معادل موضوعات به زبان انگلیسی، ارائه شده است.

نظرات کاربران