کتاب «انقلاب اسلامی، مبانی و ویژگی‌ها» به زبان اردو ترجمه شد

کتاب «انقلاب اسلامی، مبانی و ویژگی‌ها» به مباحثی همچون تعریف انقلاب اسلامی، ماهیت انقلاب، ضرورت حکومت اسلامی در جهان، دلایل و ویژگی‌های انقلاب اسلامی از دیدگاه امام خمینی(ره)، مفهوم ولایت فقیه، پیشینه و شرایط، مشارکت مردم، نقش مردم و اهداف دینی سیاسی اجتماعی و اقتصادی انقلاب اسلامی می‌پردازد.

کتاب «انقلاب اسلامی، مبانی و ویژگی‌ها» که به قلم محمد حقی توسط اداره ترجمه مجمع جهانی اهل بیت(ع) ‌به زبان اردو ترجمه شده بود، با همکاری مرکز ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و به همت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در راولپندی به چاپ رسید.

این کتاب به مباحثی همچون تعریف انقلاب اسلامی، ماهیت انقلاب، ضرورت حکومت اسلامی در جهان، دلایل و ویژگی های انقلاب اسلامی از دیدگاه امام خمینی(ره)، مفهوم ولایت فقیه، پیشینه و شرایط، مشارکت مردم، نقش مردم و اهداف دینی سیاسی اجتماعی و اقتصادی انقلاب اسلامی می‌پردازد.

این کتاب ۲۰۰ صفحه دارد و فهرست آن به شرح زیر است: «اصول و مفاهیم اصلی»، «اساس دیدگاه انقلاب اسلامی»، «نظریه انقلاب اسلامی»، «نظریه ولایت فقیه»، «علت موفقیت انقلاب اسلامی»، «مردم سالاری دینی»، «اهداف و مقاصد انقلاب اسلامی»، «ویژگی‌های نمایان انقلاب اسلامی ایران».  

همچنین این کتاب همزمان با چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در برنامه‌ای که به همین مناسبت در خانه فرهنگ راولپندی برگزار شد، رونمایی شد.

نظرات کاربران