آغاز همایش بین‌المللی ادبیات کودکان (IBBY) ۲۰۲۲ مالزی

همایش بین‌المللی ادبیات کودکان (IBBY) ۲۰۲۲ مالزی از امروز کار خود را آغاز خواهد کرد.

سی‌و‌هشتمین همایش بین‌المللی (IBBY) با شعار «قدرت قصه‌ها» به میزبانی کشور مالزی در پوتراجایا، ۵-۸ سپتامبر ۲۰۲۲ (۱۴ تا ۱۷ شهریور ۱۴۰۱) برگزار خواهد شد. در این همایش که ادبیات کودکان و نوجوانان را در سراسر جهان ترویج می‌کند، ناشران، نویسندگان، قصه‌گویان، تصویرگران و دوستداران کتاب بیش از ۸۰ کشور جهان گرد‌هم می‌آیند. این رویداد بزرگ که در پوتراجایای مالزی برگزار می‌شود، شامل سخنرانی‌ها، مراسم اهدای جوایز (اندرسن، آساهی، Iread و الواح افتخار)، نشست‌ها و پنل‌های گفت‌وگو، قصه‌گویی و کارگاه‌های متنوع و... است.
همچنین در خلال این همایش، مجمع عمومی دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان با حضور نمایندگانی از کشورهای عضو برگزار و هیئت هیئت مدیره و رئیس هیئت داوران جایزه اندرسن و بازرس IBBY برای دو سال آینده انتخاب خواهند شد.
شورای کتاب کودک نیز به‌عنوان شعبه ملی دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان(IBBY) ایران، در این مجمع و انتخابات نماینده خواهد داشت.
در همایش ادبیات کودکان مالزی بیست سخنرانی اصلی (سه ایرانی) و تعداد قابل توجهی ارائه مقاله و پوستر ارایه می‌شود.
زهره قایینی برنده جایزه ۲۰۲۲ IREED برای دریافت جایزه و ایراد سخنرانی در مورد فعالیت‌های ترویجی‌شان برای شرکت در همایش دعوت شده‌اند. همچنین حسین شیخ‌رضایی در مورد «قدرت داستان‌ در آموزش علوم» و علی بوذری در مورد «قدرت تصاویر در روایت صلح» سخنرانی خواهند کرد.

نظرات کاربران