در حال بارگذاری ...
 • انتشار کتاب «تاریخ روابط ایران و فرانسه از سده های میانی تاکنون»

  کتاب «تاریخ روابط ایران و فرانسه از سده های میانی تاکنون» به قلم خانم صفورا ترک لادانی، عضو هیأت علمی گروه فرانسه دانشگاه اصفهان منتشر شد.

  این کتاب به بررسی روابط ۸۰۰ ساله ایران و فرانسه از قرون وسطی تاکنون پرداخته و از رونق روابط در قرن ١٧ میلادی و حکومت صفویان تا علاقه خاص حکومت پهلوی به فرهنگ و تمدن فرانسه سخن به میان آورده است.

  همچنین با مقایسه تاریخ ۴۰ ساله ایران و فرانسه پس از انقلاب اسلامی، پر مناقشه ترین دوره تاریخی دو کشور را، این مقطع دانسته است. حمایت  مالی و تسلیحاتی فرانسه از عراق در طول ٨ سال جنگ ایران و عراق و در ادامه اتخاذ تصمیمات همسو با دولت آمریکا در مذاکرات هسته ای از موضوعات طرح شده در این کتاب است.

  کتاب «تاریخ روابط ایران و فرانسه از سده های میانی تاکنون» به قلم خانم صفورا ترک لادانی، عضو هیأت علمی گروه فرانسه دانشگاه اصفهان  در ۴۸۲ صفحه با قطع رقعی چاپ شده است.

  مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی به عنوان یک ناشر ایرانی بین المللی در راستای ایفای رسالت فرهنگی، تبلیغی و بین المللی خود و در جهت توسعه دیپلماسی عمومی و فرهنگی کشور، اقدام به ترجمه کتاب به زبان های مختلف دنیا و انتشار بین المللی آن می کند. این موسسه انتشاراتی از سال ۱۳۶۳ تأسیس و تاکنون موفق به انتشار بیش از ۲۰۰۰ عنوان کتاب به ۴۱ زبان مختلف دنیا شده است که برخی از این آثار، تاکنون جوایز داخلی و بین المللی را کسب کرده است.

  مؤسسه الهدی که ریاست آن را حجت الاسلام و المسلمین محمد اسدی موحد عهده دار است به عنوان یک ناشر موفق در عرصه صنعت نشر بین الملل کشور در ادامه توفیقات گذشته خود در حوزه حضور فاخر در نمایشگاه های بین الملل کتاب خارج از کشور در سال جاری با توجه به برگزاری نمایشگاه های کتاب معتبر بین المللی به صورت مجازی اقدام به حضور و مشارکت در نمایشگاه های بین ‎المللی مجازی کتاب پکن و فرانکفورت کرده که حضور این مؤسسه به عنوان یک ناشر در این نمایشگاه ها، نقش مؤثری در اخذ رتبه های برتر توسط صنعت نشر بین الملل کشور، در این نمایشگاه ها داشته است.


  نظرات کاربران