در حال بارگذاری ...
 • از سوی مؤسسه فرهنگی،هنری و انتشارات بین المللی الهدی منتشر شد

  شماره 273 نشریه «اکو آو اسلام» به زبان انگلیسی ویژه نوروز

   دویست وهفتادوسومین شماره نشریه «اکو آو اسلام» ویژه نوروز 1400 از سوی مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی به زبان انگلیسی منتشر شد.

  سرمقاله این شماره از نشریه به قلم مدیر مسئول در معرفی نقش نوروز در تحکیم روابط فرهنگی میان 12 کشور حوزه فرهنگی تمدنی نوروز آمده و در بخشی دیگر، به معرفی سنت های کهن و آیین های باستانی نوروز برای مخاطب غیر فارسی زبان در راستای معرفی این سنت حسنه به جهانیان اشاره شده است.

  مقاله بعدی به تشریح و تبیین نگاه بزرگان دینی به آیین سنت های نوروز و نوع مواجهه دین مبین اسلام با آیین های فرهنگی اقوام مختلف پرداخته است.

  در این شماره، روایتگر پیام تبریک سرور بختی، مدیر عامل مؤسسه فرهنگی اکو به مناسبت فرارسیدن نوروز خطاب به مردمان خونگرم سرزمین های حوزه فرهنگی اکو که خاستگاه اصلی آیین های باستانی نوروز هستند، هستیم.

  مقاله بعدی در بیان شواهد تاریخی ظهور و ضرورت برگزاری آیین های نوروزی در مناطق جغرافیایی فرهنگی خاستگاه این آیین باستانی است.

  نگارندگان این شماره از نشریه اکو آو اسلام در سه مقاله جداگانه به طور مبسوط به معرفی آداب و سنن مرسوم در میان اقوام ساکن در کشورهای آذربایجان، افغانستان و تاجیکستان پرداخته است.

  در مقاله بعدی با عنوان «از هولی هندوستان تا نوروز ایران» به بررسی تطبیقی مراسم «هولی» در هندوستان با آیین های «نوروز» در ایران پرداخته شده و وجوه مشابهت آنها برای خواننده تبیین و تشریح شده است.

  در بخش پایانی دویست وهفتادوسومین شماره نشریه «اکو آو اسلام» در راستای انعکاس نگاه های مردمی از سرزمین هایی که نوروز را گرامی می دارند، به انتشار پیام های تبریک و همدلی شهروندان کشور آذربایجان پرداخته شده است.

   

    فایل نشریه هم اکنون قابل استفاده و دانلود می باشد