در حال بارگذاری ...
 • به همت موسسه فرهنگی ، هنری و انتشارت بین االهدی

  سیصد وبیست وپنجمین شماره نشریه «محجوبه» با محوریت گرامیداشت چهل ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی زبان انگلیسی منتشر شد.

   سیصد وبیست وپنجمین شماره نشریه بین المللی «محجوبه» با محوریت گرامیداشت چهل ودومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی از سوی مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی  به زبان انگلیسی منتشر شد.

  نگارنده سرمقاله در این شماره، ضمن تبریک روزهای خجسته ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن سیره زندگانی خانواده شاخص اسلامی یعنی امیرالمؤمنین(ع) و حضرت زهرا(س) را بعنوان الگوی نمادین خانواده در جامعه مسلمان یاد کرده و به جنبه های متعدد الگوگیری مسلمانان عصر حاضر به سبک زندگی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)، رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای و سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره می کند.

  در مقاله «نیاز بشریت به مذهب و معنویت» خانم زهرا مصطفوی به اهمیت توجه به مذهب در جهان مادیگرای امروزه پرداخته اند. ایشان در این مقاله اشاره ای دارند به نامه امام خمینی(ره) خطاب به گورباچف که در آن توجه به معنویات را، راه برون رفت از معضلات جوامع مادیگرا دانسته اند.

  در این شماره، مصاحبه های متعددی در مورد انقلاب اسلامی و شخصیت امام خمینی(ره) می خوانیم. گوناگونی مصاحبه شوندگان به لحاظ کشور و ملیت ما را با جنبه های مختلف انقلاب و شخصیت امام راحل (ره) بیشتر آشنا می کند.

  با توجه به اهمیت سبک زندگی اسلامی، در مقاله «توصیه هایی برای زندگی به سبک اسلامی» به این موضوع پرداخته شده است.

  مقاله «پیروی از تعالیم الهی رمز رهایی» از زبان رهبر معظم انقلاب به اهمیت توجه به تعالیم اسلام و آشنایی با اصول انقلاب اسلامی در راستای تبیین و ترویج بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و معرفی مولفه های تمدن نوین اسلامی، رمز رهایی از یوغ استکبار جهانی را برای خوانندگان از بیان رهبر معظم انقلاب تشریح کرده است.

  محجوبه ماهنامه ای اجتماعی - فرهنگی است که با رویکرد معرفی سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی با محوریت زن و خانواده مطالبی را در زمینه معرفی مولفه های خانواده موفق اسلامی، نقش زنان موفق در توسعه و پیشرفت جامعه و سلامت و بالندگی خانواده، معرفی شخصیت های علمی، فرهنگی، کارآفرین، مذهبی و ... ایران و جهان اسلام  به مخاطبان انگلیسی زبان ارائه می کند. زیربنای این مجله بر تربیت اسلامی و دیدگاه ‎های ائمه معصومین(ع) بنا شده و امید است که سیره اهل بین عصمت و طهارت و سبک زندگی آن بزرگواران برای خوانندگان قابل فهم و همانند سازی شود.

  هنچنین این مؤسسه در ایام الله دهه مبارک فجر علاوه بر فعالیت مطبوعاتی و بین المللی فوق در راستای ایفای وظایف رسالتی و پشتیبانی فرهنگی از رایزنی های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، اقدام به تهیه، تولید و ارسال بسته محتوایی ـ فرهنگی مشتمل بر مقالات کاربردی در موضوعات متنوع پیرامون واکاوی علل و عوامل پیروزی انقلاب اسلامی و دستاوردهای بی نظیر استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در کشور و فرامرزها به زبان های عربی، انگلیسی و اردو کرده است.

                                                            فایل نشریه هم اکنون قابل استفاده و دانلود می باشد :