در حال بارگذاری ...
 • به همت مؤسسه فرهنگی ،هنری وانتشارات بین المللی الهدی

  کتاب سردار بزرگ که مجموعه مقالات تألیفی از زبان شخصیت های عراقی پیرامون شخصیت سردار دل ها شهید قاسم سلیمانی می باشد به زبان فارسی منتشر شد

   سردار بزرگ از نگاه اندیشمندان عراقی

  قطع: رقعی  -  124 صفحه

  گردآوری و تنظیم: رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق

  به کوشش: مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی

   

  خلاصه کتاب:

  سردار شهید ثمره و میوه شجره طیبه انقلاب اسلامی ما هستند. ایشان ثابت کرد که حکومت اسلامی و انقلاب اسلامی ظرفیت تربیت بزرگ مردانی را دارد که از دنیای نفسانی دل کنده و به سوی عالم معنویت پرواز می نماید. حاج قاسم، به عنوان تربیت شده مکتب اسلام ناب، به خوبی فهمیده است که در این عالم، هیچ چیزی جز خداوند ارزش هدف بودن ندارد و همان طور که باید تنها او را پرستید، باید تنها او را دوست داشت و تنها هوای وصال او را در سر پروراند.

  کتاب «سردار بزرگ» که از سوی رایزنی فرهنگی ایران در عراق تهیه شده مجموعه مقالات تألیفی از زبان شخصیت های عراقی است که پیرامون شخصیت سردار دل ها شهید قاسم سلیمانی به رشته تحریر درآمده است.

  به مناسبت فرارسیدن نخستین سالگرد عروج ملکوتی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، کتاب «سردار بزرگ» با همکاری مؤسسه فرهنگی ،هنری وانتشارات بین المللی الهدی با شمارگان یک هزار نسخه منتشر شد.

   درجلد نخست این مجموعه، مصاحبه با عادل عبدالمهدی، محمد الحیدری، محمد الغبان، کاظم الجابری، موسی الاعرجی، ایاد الارنؤوطی، هاشم الکندی، ماجد الشویلی، حجج اسلام همام حمودی، فؤاد المقدادی، سید هاشم الحیدری، سامی المسعودی، یوسف الناصری، رعد الباهلی، کاظم العبادی و عقیل الشبکی به چاپ رسیده است.

   کتاب سردار بزرگ نخستین قسمت از این سلسله بوده و به زودی بخش های بعدی آن از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق آماده و توسط این موسسه  منتشر خواهد شد.

  معرفی همه ابعاد وجودی و شخصیتی سردار دلها به جهانیان

  مدیر عامل مؤسسه فرهنگی ،هنری وانتشارات بین المللی الهدی در باره این کتاب  گفتند : معرفی، تبیین و تشریح ابعاد نورانی این ابرمرد زمانه در عرصه بین الملل و معرفی سردار دلها به مخاطبان جهانی، مسولیتی بس خطیر است که رسالت ذاتی موسسه بین المللی الهدی، ایجاب می کند در این عرصه تمام همت خود را به کار ببندیم.

  به گفته وی، خاصه اینکه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، تنها به ایران و ایرانیان تعلق ندارد بلکه این بزرگمرد وارسته به جامعه بشری، به مستضعفان جهان و به همه مسلمانان جهان تعلق دارد. از این رو ، از باب ماموریت و وظیفه ذاتی خود در عرصه رسانه و مطبوعات بین المللی و نقش آفرینی در مناسبات فرهنگی- بین المللی کشور در عرصه صنعت نشر بین الملل، به این مهم اهتمام داشته و به مناسبت بزرگداشت ایام سالگرد شهادت این شهید بزرگوار کتاب سردار بزرگ را منتشر کرد.