در حال بارگذاری ...
 • دیدار معاون و مدیران کل معاونت همکاری های علمی و فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران

  دیدار معاون و مدیران کل معاونت همکاری های علمی و فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران

  حجت الاسلام مهدی ایمانی پور معاون همکاری های علمی و فرهنگی سازمان در معیت مدیران کل معاونت همکاری های علمی و فرهنگی با حضور در موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران  ضمن دیدار با رئیس این موسسه تمایل خود را برای گسترش فعالیت های مشترک در زمینه های علمی و انتشار کتاب اعلام کرد. در این جلسه که دکتر غلامرضا زکیانی رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران، دکتر محمود یوسف ثانی معاون پژوهشی، دکتر حسین وفاپور معاون مالی و اداری، دکتر محمدجواد اسماعیلی رئیس کتابخانه و آقای نوید عابدینی رئیس انتشارت از موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران و  آقایان  دکتر محمد رسول الماسیه رئیس مرکز ساماندهی و ترجمه و نشر علوم انسانی و معارف اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین  محمد اسدی موحد مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری و انتشارات بین المللی الهدی و دبیر کمیته هماهنگی نمایشگاه های بین المللی کتاب و دکتر ابوالحسن خلج منفرد رئیس مرکز مطالعات فرهنگی و بین المللی حضور داشتند. مقرر گردید پس از هماهنگی های اولیه همکاری های آتی در چارچوب انعقاد توافق نامه فی مابین موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران و معاونت همکاری های علمی و فرهنگی سازمان بصورت عملیاتی دنبال گردد.

  د راین جلسه مدیر عامل موسسه الهدی با توجه به پیشینه عملکردی این موسسه در حوزه مباحث فلسفه کلام و عرفان اسلامی پیشنهادات ذیل را جهت هم­افزایی و توسعه همکاری های مشترک علمی، پژوهشی و انتشاراتی فی مابین موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی  به نمایندگی از سازمان و موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران، بیان نمود:

  1. باز نشر مشترک آثار با کیفیت موسسه به عنوان سابقه تولید آثار فلسفی، کلامی و عرفانی موسسه  الهدی از جمله عناوین ذیل:

  • فلسفه دین، فلسفه دکارت، فلسفه خلقت، فلسفه راز و نیاز ،عرفان و تصوف، جریان های تصوف در آسیای مرکزی، حکماء مدرسه اصفهان به زبان عربی، فلسفه علم کلام و غیره

  1. ترجمه مشترک آثار پیشنهادی موسسه پژوهشی فلسفه و حکمت

  2. تهیه و تولید آثار مشترک جدید و ترجمه به زبان های مطرح دنیا ترجیحا درعمل به توصیه و درخواست های رایزنی های فرهنگی در حوزه تخصصی موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران.

  3. همکاری در جهت تالیف مقالات حوزه تخصصی موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران، جهت ترجمه و درج در نشریات بین المللی موسسه فرهنگی ، هنری و انتشارات بین المللی الهدی.

  4. همکاری جهت معرفی و انتشار آثار مکتوب دو موسسه از طریق درگاه های فروش فیزیکی و الکترونیکی کتاب و محصولات فرهنگی در داخل و خارج از کشور.

  5. جلب همکاری تخصصی در راستای تقویت علمی هیات تحریریه نشریات بین المللی موسسه فرهنگی ، هنری و انتشارات بین المللی الهدی.

  6. همکاری مشترک جهت برگزاری نشست های تخصصی در محیط های فیزیکی و فضای مجازی بصورت بر خط و یا ضیط شده در حوزه فلسفه، کلام و عرفان اسلامی.

  7. همکاری و هم افزایی در بازار کتاب افغانستان و مشارکت در نمایشگاه های کتاب ایران در این کشور به منظور توسعه دسترسی علاقمندان افغانستانی به آثار و منشورات موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران.

  8. همکاری مشترک علمی، تخصصی جهت آسیب شناسی صنعت نشر کشور در زمینه تولید و انتشار آثار حوزه فلسفه، کلام و عرفان اسلامی.

  9. بررسی زمینه های ترجمه آثار حوزه فلسفه، کلام و عرفان اسلامی از زبان فارسی به سایر زبان های مطرح دنیا با نگاه به بهرمندی از تسهیلات طرح های حمایتی تاپ و گرنت.

  10. همکاری تخصصی ویژه جهت باز نشر کتاب فلسفه علم کلام به نوشته  هری اوسترین ولفسن ترجمه احمد آرام  چاپ شده  توسط موسسه بین المللی الهدی در سال 1368 با مقدمه ای به قلم یکی از اساتید موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران که در زمینه علم کلام و متون کلام اسلامی تخصص ویژه دارد.