در حال بارگذاری ...
 • در دیدار اسدی موحد با مسئولین خبرگزاری بین المللی رسا تأکید شد؛

  مؤسسه فرهنگی ، هنری و انتشارات بین المللی الهدی و خبرگزاری رسا در زمینه تولید آثار تصویری، مکتوبات و نشریات تخصصی به زبان های مختلف در فضای رسانه ای ایران و جهان همکاری می کنند.

  حجت الاسلام محمد اسدی موحد، مدیرعامل مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی  در راستای هم افزایی و تعامل هر چه بیشتر با مؤسسات فرهنگی فعال در عرصه بین الملل با حجت الاسلام عارف ابراهیمی، سردبیر سرویس بین الملل خبرگزاری رسا و هیأت همراه دیدار و گفت وگو کرد.

  حجت الاسلام ابراهیمی در سخنانی، بیان کرد: با توجه به اتخاذ رویکرد بین المللی در خبرگزاری رسا، فعالیت در زمینه های فرهنگی، دینی و حوزوی با هدف همکاری و هم افزایی با مؤسسه بین المللی الهدی به عنوان ناشر پیشرو در عرصه صنعت نشر بین الملل در دستور کار این خبرگزاری قرار گرفته است.

  در ادامه این دیدار و گفتگو طرفین به تشریح ظرفیت ها و امکانات فرهنگی و رسانه ای خود در داخل و خارج از کشور پرداخته و مقرر شد، از ظرفیت های فرهنگی دو مؤسسه در راستای اهداف فرهنگی مشترک از جمله بسط و توسعه فرهنگ و معارف اسلامی، تعالیم اهل بیت علیهم السلام و معرفی دست آوردهای علمی حوزه های علمیه و تحقیقات تخصصی دانشگاه ها و مراکز علمی ایران و جهان اسلام در زمینه های یاد شده، در بستر هم افزایی و همکاری استفاده حداکثری گردد.

  سپس، عاشوری، دبیر سرویس کتاب و نشر خبرگزاری رسا آمادگی این خبرگزاری را جهت معرفی ظرفیت ها، امکانات و تازه های نشر مؤسسه الهدی در زمینه کتاب و نشریات تخصصی به زبان های مختلف در فضای رسانه ای ایران و جهان اعلام کرد.

  همچنین در خصوص تولید آثار تصویری در قالب کلیپ و تیزر جهت معرفی تصویر کتب و نشریات مؤسسه الهدی برای مخاطب داخلی و خارجی اعلام آمادگی شد.

  در پایان مقرر شد، پس از بررسی های لازم مقدمات بهره برداری مشترک از دفاتر مؤسسه رسا در کشور های عراق و هندوستان از نیمه دوم سال 1399 فراهم شود.

  در راستای شکل دهی به شبکه نویسندگان، ناشران، مترجمین و فعالان صنعت نشر در حوزه های علمیه و مؤسسات تحقیقاتی علوم اسلامی و فرهنگ دینی مقرر شد طرفین نسبت به معرفی فعالان و دست اندرکاران این حوزه که با آنها همکاری دارند به یکدیگر اقدام کرده و جهت برگزاری نشست های تخصصی، نمایشگاه های دائمی و فصلی و جلسات نقد و بررسی کتاب و منشورات فرهنگی با همکاری یکدیگر در قم و تهران اقدام کنند.

  گفتنی است؛ خبرگزاری بین المللی رسا، سال 1382، جمعی دانش پژوه و محقق حوزوی در حوزه علمیه قم با هدف ایجاد ارتباط رسانه ای بهتر میان جامعه و حوزه های علمیه، پایگاهی خبری تأسیس کردند. «خبرگزاری رسا» توانسته است در عرصه اطلاع رسانی از حوزه های علمیه، علما و اندیشمندان جهان تشیع، نقشی پیشرو داشته باشد.

   

   


  نظرات کاربران