در حال بارگذاری ...
 • ویژه روز جهانی قدس؛
  شماره 267 نشریه «اکو آو اسلام» منتشر شد

  انتشار شماره267 نشریه «اکو آو اسلام» ویژه روز جهانی قدس به زبان انگلیسی

  ویژه روز جهانی قدس؛

  شماره 267 نشریه «اکو آو اسلام» منتشر شد

  مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی اقدام به انتشار 267 شماره نشریه «اکو آو اسلام» ویژه روز جهانی قدس به زبان انگلیسی کرده است.

  این نشریه فرهنگی، تحلیلی ـ خبری حدود سی سال است که به قلم صاحب نظران حوزه های مختلف، با رویکردی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، پیوسته به چاپ رسیده و در بیش از 120 کشور جهان عرضه شده است.

  مقاله اول این شماره از مجله اکو آو اسلام به ارائه معرفی مختصری از تاریخچه روز جهانی قدس به فرمان رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) در سال 1358 می پردازد. این مقاله همچنین نگاهی گذرا دارد به برگزاری این روز جهانی در کشورهای مختلف جهان و همچنین انعکاس این روز بزرگ در بیانات امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی).

  مقاله دوم این شماره خلاصه ای است از  سخنرانی حضرت آیت الله خامنه ای درباره روز جهانی قدس. ایشان در این بیانات به تشریح شرایط کنونی جهان اسلام و مواضع غرب و مسلمانان نسبت به شرایط کنونی بیت المقدس می پردازند و تلویحاً وظایف تمام مسلمانان جهان نسبت به مردم مظلوم فلسطین را برمی شمارند.

  مقاله سوم، یک مقاله کاملاً علمی و بر پایه یافته ها و واقعیتهای مستند و علمی است که نویسنده در آن سعی می کند تا غاصب بودن و متجاوز بودن رژیم صهیونیستی جنایتکار و دولتمردان و سیاستمداران و ثروتمندان امریکایی که از این رژیم غاصب حمایت می کنند را به خواننده خود با واقعیت های کاملاً علمی اثبات نماید. نویسنده این مقاله از اندیشمندان به نام جهان اسلام است که مقالات بسیار زیادی در مجلات و روزنامه های بین المللی از جمله روزنامه ها و خبرگزاری های ایران منتشر کرده است.

  مطلب چهارم این شماره اختصاص دارد به مصاحبه با «رستموف» یکی از اندیشمندان قزاقستانی که ایشان کتابی درباره امام راحل به رشته تحریر درآورده است. در این مصاحبه که توسط رایزن فرهنگی در قزاقستان انجام شده است، رستموف به سوالات ما درباره ویژگی ها و ابعاد سیاسی و مذهبی و معنوی حضرت امام خمینی(ره) می پردازد و به خوبی نشان می دهد که جهان چه نگاهی به رهبر بزرگ و تاریخ ساز ایران دارد.

  مقاله پنجم به واکاوی «معامله قرن» می پردازد. دسیسه ای که دولت ترامپ توانست با کمک آن و دریافت حمایت های یهودیان ثروتمند امریکا از جمله شلدون آدلسون و همسرش میریام که طرفدار انتقال سفارت امریکا از تل آویو به بیت المقدس بودند به ریاست جمهوری امریکا برسد و در نتیجه بلافاصله بعد از به قدرت رسیدن وعده های خود را عملی کرد.

  در مقاله ششم، یوسف عبدالله به وعده خداوند درباره آزاد شدن مظلومان عالم از دست ظالمان عالم در سایه اتحاد و مبارزه و تلاش اشاره می کند و تاکید می کند که روز قدس و قدرت نمایی ملت های مسلمان در شرایط کنونی یکی از مهمترین راه ها برای حل مساله فلسطین است.

  در مقاله هفتم، نویسنده به وقایع نگاری معامله موسوم به معامله قرن می پردازد. اهمیت این مقاله از آن جهت است که توسط یک روزنامه نگار غربی نوشته شده است و این به خوبی نشان می دهد که حتی غربی ها و رسانه های غربی نیز به ناکارآمدی و بی فایده بودن این طرح آگاهی دارند و می دانند که این قبیل تصمیمات و استراتژی ها کمکی به حل مساله فلسطین نخواهند کرد.

  در آخرین مقاله به نقش سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مبارزه با اسرائیل و جلوگیری از زیاده خواهی های این رژیم صهیونیستی در منطقه پرداخته شده است.

  گفتنی است؛ نسخه الکترونیک نشریات به همراه فایل Word آن بر روی سایت www.itfjournals.com در دسترس مخاطبین قرار گرفته و فایل حجم بالا جهت انتشار در خارج از کشور به آدرس ذیل قابل دانلود است.

  https://drive.google.com/file/d/1GN3cInqoxTis1PBULoyZW3sE8XHstxQC/view?usp=sharing


  نظرات کاربران