در حال بارگذاری ...
 • مدیرکل پژوهش انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی تأکید کرد:
  مؤسسه بین المللی الهدی؛ پُل ارتباطی ناشران ایرانی و خارجی

  زینب پاپی در دیدار مدیرعامل مؤسسه بین المللی الهدی گفت: منشورات و آثار مرجعی که توسط کتابخانه ملی تولید شده، ظرفیت مناسبی است که مؤسسه الهدی نیز می تواند پُل ارتباطی بین ناشران ایرانی و مراکز فرهنگی خارج از کشور باشد.

   حجت الاسلام محمد اسدی موحد، مدیرعامل مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی با زینب پاپی، مدیرکل پژوهش و آموزش، یوسف امیری، رییس اداره نشر منابع کتابی و غیرکتابی و علی صادق زاده، کارشناس و پژوهشگر اداره کل پژوهش و آموزش انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی دیدار کرد.

  حجت الاسلام اسدی موحد در این دیدار، با معرفی منشورات و فعالیت های الهدی خصوصاً ظرفیت های این مؤسسه در عرصه بین المللی با توجه به حضور نمایندگان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بیش از 60 کشور جهان، اظهار امیدواری کرد که با آشنایی بیشتر از ظرفیت ها و امکانات کتابخانه ملی می توان در جهت ترویج فرهنگ اسلامی ـ ایرانی و مقابله با ایران هراسی گام برداریم.

  مدیرعامل مؤسسه بین المللی الهدی اظهار کرد: لازم است لیست منشورات و کتاب های مرجع (به همراه معرفی آثار) در اختیار مؤسسه الهدی قرار گیرد، چراکه با توجه به حضور رایزنان و  مراکز فرهنگی در خارج از کشور و محوریت انتشارات بین المللی الهدی در ارتباط گیری با نمایندگی های فرهنگی، مؤسسه ظرفیت منحصر به فردی در معرفی و عرضه آثار تولید شده به خارج از کشور را دارد.

  مؤسسه الهدی؛ پُل ارتباطی بین انتشارات ایران و مراکز فرهنگی خارج از کشور

  پاپی در سخنانی، گفت: شناخت ظرفیت های طرفین گام مبارکی است و توان توسعه فعالیت فرهنگی در سطح بین الملل را افزایش خواهد داد.

  مدیرکل پژوهش و آموزش انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی افزود: منشورات و آثار مرجعی که توسط کتابخانه ملی تولید شده، ظرفیت مناسب و مطلوبی برای استفاده رایزنی های فرهنگی و کتابخانه های ملی کشورها را فراهم کرده است که مؤسسه الهدی نیز می تواند حلقه وصل و پُل ارتباطی ناشران ایرانی و مراکز فرهنگی خارج از کشور باشد.

  در ادامه این نشست، طرفین ضمن تبیین راهبردها و اهداف مشترک درباره گسترش زمینه های همکاری و همفکری و تدوین راهکارهای عملی پرداختند.

  گفتنی است؛ هم افزایی مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی با سازمان اسناد و کتابخانه ملی در عرصه امور فرهنگی، هنری و انتشاراتی، هم اندیشی فرهنگی و بررسی زمینه های همکاری مشترک از جمله اهداف برگزاری این دیدار بود.


  نظرات کاربران