در حال بارگذاری ...
 • مدیرعامل مؤسسه بین المللی الهدی:
  رونمایی از تازه های نشر الهدی در هفته پژوهش

  حجت الاسلام والمسلمین محمد اسدی موحد از رونمایی 9 عنوان کتاب جدید مؤسسه بین المللی الهدی در هفته پژوهش به زبان های انگلیسی، فارسی، ترکمنی، ترکی ـ استانبولی و پشتو خبر داد.

  حجت الاسلام والمسلمین محمد اسدی موحد، مدیرعامل مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی با اعلام این خبر، گفت: پژوهش و تحقیق به ویژه در حوزه علوم انسانی و مطالعات دینی نقش مهمی در معرفی اسلام ناب و تمدن نوین اسلامی و معارف اهل بیت(ع) دارد که اگر سیاست گذاری و برنامه ریزی درستی در این حوزه صورت گیرد، سرمایه گذاری فرهنگی و معنوی و به تبع آن، ارتقای سطح سرمایه های اجتماعی مؤسسه و کشور را شاهد خواهیم بود.

  وی با اشاره به رونمایی از 9 عنوان کتاب جدید مؤسسه بین المللی الهدی در هفته پژوهش اظهار کرد: تازه های نشر الهدی به زبان های انگلیسی، فارسی، ترکمنی، ترکی ـ استانبولی و پشتو است.

  حجت الاسلام اسدی موحد ادامه داد: برخی از عناوین این کتاب ها شامل از گذشته ادبی ایران به زبان انگلیسی، زن در اسلام  به زبان های ترکی استانبولی، انگلیسی، پشتو، قصیده بلاعنوان (مونا بعزاوی) به زبان عربی و نظریه نجات در الهیات شیعه به زبان فارسی است.

  وی مطرح کرد: ترجمه و ویراستاری کتب با تأکید بر فهم آسان و روان بودن متون در زبان های ترجمه شده است. استقبال مخاطبان ترکمنی، پشتو، عربی و ترکی ـ استانبولی از تولیدات مؤسسه الهدی در موضوعات تاریخی، فلسفی، مذهبی و ادبیات حائز اهمیت بوده و موجب گسترش فعالیت های فرهنگی در کشورهای همسایه شده است.

  مدیرعامل مؤسسه بین المللی الهدی به اهمیت پژوهش و توسعه دانش اشاره و خاطرنشان کرد: پژوهش و تحقیق به ویژه در حوزه علوم انسانی و مطالعات دینی نقش مهمی در معرفی اسلام ناب و تمدن نوین اسلامی و معارف اهل بیت(ع) دارد که اگر سیاست گذاری و برنامه ریزی درستی در این حوزه صورت گیرد، سرمایه گذاری فرهنگی و معنوی و به تبع آن، ارتقای معنویت در اخلاق و تقویت سرمایه های اجتماعی کشور را شاهد خواهیم بود.

  وی به سیاست های مؤسسه بین المللی الهدی همکاری با نویسندگان توانمند، پژوهشگران و نخبگان داخلی و خارجی اشاره و هفته پژوهش را فرصتی مناسب برای شناسایی و تعامل بیشتر با این  فرهیختگان دانست.

  حجت الاسلام اسدی موحد با تأکید بر گشایش فرصت های تعامل و همکاری با علاقه مندان گفت: مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی در راستای ترویج فرهنگ پژوهش و تحقیق از هر گونه پژوهش در عرصه های فرهنگی، هنری و علوم انسانی استقبال کرده و با توجه به ظرفیت بین المللی خود، تمهیدات لازم برای معرفی یافته ها و دستاوردهای علمی، پژوهشی و ادبی را در سراسر جهان اتخاذ خواهد کرد.

  گفتنی است؛ مراسم رونمایی از تازه های نشر این مؤسسه روز دوشنبه دوم دی ماه در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار خواهد شد.


  نظرات کاربران