در حال بارگذاری ...
 • به همت مؤسسه الهدی؛ویژه نامه انقلاب اسلامی منتشر می شود

  ویژه نامه ای در چارچوب تحقق گام دوم انقلاب اسلامی در نشریات محجوبه (انگلیسی)، الوحده (عربی)، زمزم (انگلیسی)، الطاهره (عربی) و اکو آو اسلام (انگلیسی) به همت مؤسسه بین المللی الهدی منتشر می شود.

  ویژه نامه ای در چارچوب تحقق گام دوم انقلاب اسلامی در نشریات محجوبه (انگلیسی)، الوحده (عربی)، زمزم (انگلیسی)، الطاهره (عربی) و اکو آو اسلام (انگلیسی) به همت مؤسسه بین المللی الهدی منتشر می شود.

  به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی، به منظور هم فکری، توسعه فعالیت و تولید محتوای مناسب با ذائقه مخاطبان جهانی، سردبیران نشریات مؤسسه بین المللی الهدی (الطاهره، اکو آو اسلام، محجوبه، زمزم و الوحده) با حجت الاسلام والمسلمین محمد اسدی موحد، مدیرعامل این مؤسسه دیدار و گفت وگو کردند.

  حجت الاسلام اسدی موحد با بیان ضرورت ادامه انتشار نشریات بین المللی، به توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر پیشبرد گام دوم انقلاب و در جهت تحقق منویات و تأکیدات ایشان در حوزه فرهنگ، گفتمان انقلاب اسلامی، جوانان جهان اسلام، هنر و تمدن نوین اسلامی در عرصه بین الملل اشاره کرد.

  مدیرعامل مؤسسه الهدی افزود: در شرایط کنونی که اسلام هراسی و ایران هراسی در گروه های مختلف رسانه ای، مطبوعاتی و شبکه های اجتماعی تولید و بازتولید می شود، نبود خوراک مناسب برای تغذیه فکری و آگاه سازی مخاطبان بین المللی، ضعف جدی محسوب می شود. در همین راستا، مؤسسه الهدی تصمیم به حرکت مقتدرانه و هدفمند در این راه داشته و تولید نشریات و بسته های فرهنگی ( مقاله، یادداشت، گزارش های تفصیلی و ...) در اولویت فعالیت مطبوعاتی و ترویجی خود قرار داده است.

  در ادامه، سردبیران نشریات مؤسسه بین المللی الهدی به بیان نقطه نظرات خود در خصوص ارتقای کمی و کیفی مجلات، توسعه دایره مخاطبان و تسهیل در دسترسی مجلات به کشورهای هدف پرداختند.

  در این دیدار مقرر شد؛ ویژه نامه ای در چارچوب تحقق گام دوم انقلاب اسلامی با موضوع پیروزی انقلاب اسلامی ایران و گفتمان عدالت محورانه آن در نشریات محجوبه (انگلیسی)، الوحده (عربی)، زمزم (انگلیسی)، الطاهره (عربی) و اکو آو اسلام (انگلیسی) برای بهمن ماه و تأکید بر تولیدی بودن 70 درصد از محتوای هر یک از مجلات مذکور، آماده انتشار شود.

  تولید ویژه نامه های نوروز از دیگر موضوعات مطروحه بود. محوریت ویژه نامه های نوروز معرفی آداب و رسوم ایرانی و فرهنگ نوروز (چهره صحیح نوروز باستان به ایرانیان و مردم سایر کشورها و بررسی ابعاد مختلف نوروز و تأثیر آن بر زندگی مردم و شناساندن آداب و رسوم دیرینه و کهن ایرانیان به زبان های رایج دنیا برای معرفی هر چه بهتر چهره ایران و فرهنگ ایرانی) است.

  همچنین، موازی با انتشار ویژه نامه ها، تهیه بسته های فرهنگی منحصر به فرد، کاربردی و جذاب به فراخور نیازهای فرهنگی و ذائقه هر منطقه زبانی در مناسبت های مختلف صورت گیرد و به نمایندگی های فرهنگی ارسال شود.

   


  نظرات کاربران